Akü

Akü

Araç bakım ve onarım işlemleri geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Her bölümün kendi içerisinde bakım ve onarım işlemleri vardır.

Araç bakım servislerinde verilen hizmetlerden biri de akü bakım ve onarım işlemidir. Bu işlem sırasında akü ayrıntılı olarak onarıma tabi tutulmaktadır. Genel manada akü arızaları akünün yenilenmesi ile onarılmaktadır. Çünkü akü eğer işlevini yitirdiğiyse  değiştirilmesi gerekmektedir. 

Akü Tamiri Nasıl Yapılır?

Akü tamir işlemi uzmanlık gerektiren bir konudur. Her işte olduğu gibi akünün de bir uzmanı vardır.   Akü tamiri yapmak için öncelikli olarak akünün sorununun ne oldu tespit edilmelidir.  Çünkü akü pek çok nedene bağlı olarak arızalanmaktadır.  Bunlar;

1.  Akünün boşalması

2.  Akünün çalışmaması

3. Elektrik kesmesi

4.  Aküye bağlı araçta marş basmaması

Pek çok nedene bağlı olarak akü bozulmaktadır. Bu anlamda servis yetkilileri öncelikli olarak aküye arıza tespiti yapmaktadır. Yapılan tespitler ile birlikte akünün onarılması veya değiştirilmesine karar verilmektedir. Araç sahibi bilgisi olmayan durumlarda aküye elektrik vermek veya başka türlü yollara başvurarak aküye olduğundan daha fazla zarar vermektedir. bu gibi durumların yaşanmaması açısından akü arıza durumlarında en yakın araç bakım servisine başvurulmalıdır. Tokat Akü Tamir servisi hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akü Değişim

Akü kullanım şekline ve sıklığına bağlı olarak işlevinin tamamen yitirmektedir. bazı durumlarda aküyü onarmak yerine tamamen değiştirmek  gerekmektedir.  Bunun kararını servis yetkilileri vermektedir.  Akü tamir olmaz Sadece değişmesi gerekir gibi bir algı da söz konusu değildir.  Çünkü bazı durumlarda akü tamir edilebilmektedir.  Ancak Aküyü tamir edeceğim diye daha fazla bir zarar vermek  akünün değişmesine sebep olacaktır.  Bu anlamda daha önce akü ile çalışmamış veya akü bağlantısı ile alakalı herhangi bir bilgi sahibi olmayan kişi yetkili bir servis üzerinden hizmet almalıdır. bu sayede akünün tamir edilmesi veya değişmesi gerektiğiyle alakalı net bir bilgiye sahip olacaktır. Tokat Oto Akü Değişim Servisi olarak her marka aracınızın akü değişim işlemlerini uygulamaktayız.

İlgili Konular

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Lastiklerin ömrü kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında dışarıdan alınan bir darbe de lastik olumsuz etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda lastik değişimi yapılmaktadır. Lastik değişimi şu şekilde yapılmaktadır. İyi ve kaliteli bir şekilde üretilmiş lastik ortalama 8 yıl etkisini göstermektedir. Ancak kullanım sıklığı veya zorlu hava şartları bu sürelerin düşmesine sebep olmaktadır.

Rehbere git

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git
Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?
Baskı Balata Arızası Belirtileri

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Rehbere git

Katalizör Arızası

Rehbere git
Katalizör Arızası