Oto Dış  Aydınlatma

Oto Dış Aydınlatma

Aydınlatma sistemleri iç ve dış olarak iki ayrı bölümden oluşmaktadır. Aracın içerisinde bulunan ışıklar ve lambalar iç aydınlatma sistemi içerisindedir. Aracın dışında bulunan fren ve far lambaları dış aydınlatma sistemi içerisinde yer almaktadır.

Aydınlatma sistemi geniş bir bağlantı sistemine sahiptir.  Bu sistemin en önemli bölümü dış aydınlatma sistemidir. Çünkü dış aydınlatma sistemi  trafikte yoğun olarak kullanılmaktadır. Far lambaları, karanlıkta yolu görebilmek adına oldukça önemlidir. Fren lambaları ise aracın fren yapma durumunu belli etmesi açısından oldukça önemlidir. 

Oto dış aydınlatma sistemlerinden herhangi birinin çalışmaması aracın kazaya açık bir hale gelmesine sebep olmaktadır. Far lambaları çalışmayan bir araç trafikte sadece kendini değil başka araçları da tehlikeye atmaktadır. Bu anlamda dış aydınlatma sistemlerinde oluşan arıza ve hasar durumlarında mutlaka ertelemeden araç bakım servislerine başvurulmalıdır. 

Araç Aydınlatma Sistemi Nedir?

Aydınlatma sistemi,  araca ışık kaynağı sunan bölümlerin hepsini kapsamaktadır.  Bu bölümler birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.  Aydınlatma sistemlerinde oluşan herhangi bir arıza  diğer sistemlerin de olumsuz şekilde etkilenmesine sebep olmaktadır. Tokat Egzoz Emisyon Ölçüm Servisi

Bu anlamda herhangi bir arıza anında  yapılmayan bakımlar,  daha büyük sorunların oluşmasına sebep olacaktır. Bu gibi durumların yaşanmaması için düzenli olarak araca bakım yapılmalıdır. Aracın aydınlatma sisteminden özellikle dış aydınlatma sisteminden bir aksanının bozulması durumunda ertelemeden bakımı yapılmalıdır. Tokat araç dış aydınlatma servisi çalışmalarımız için bizleri arayıp randevu oluşturabilirsiniz.

Dış Aydınlatma Sistemi Neden Önemlidir?

Dış aydınlatma sistemi  önemli değil algısı tamamen yanlıştır. Araç sahipleri bozulmuş bir far lambası ile gündüz rahatlıkla dolaşabilmektedir. Ancak hava kararmaya başladığı anda böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü  araçlar gece birbirlerine görebilmek adına far lambalarını açmaktadır.  Far lambası çalışmayan bir araç trafikte diğer araçları da tehlikeye atmaktadır.  Bunun yanında fren lambası çalışmayan bir araç, arkadaki araca  fren yapıp yapmadığını  gösteremediği için zincirleme kazaları koşmasına sebep olacaktır.  Bu anlamda hem  araç sahibinin can güvenliği  hem de diğer araçların can güvenliği açısından  dış aydınlatma sistemi içerisinde yer alan her bölümün düzgün ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerekmektedir.  Bu gibi sorunlar ertelenmeden onarılmalıdır. Tokat oto dış aydınlatma uygulamalarınız için aracınızı sevisimize getirdiğinizde, uzman ekibimiz sizlere kaliteli ürün ve profesyonel servis hizmeti sunacaktır. Tokat Akü Bakım ve Onarım

İlgili Konular

Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Akü Bakımı

Akü bakımı motorlu araçlarda düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Rehbere git
Akü Bakımı
Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git

60 bin bakımda ne yapılır?

Araca düzenli olarak bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu bakımlar, belirli periyotlarda kendini göstermektedir. Km baz alınarak verilen bu bakımlarda, araç iç ve dış ayrıntılı bir şekilde taranmaktadır. Bunun yanında her km kendi içerisinde bir bakım zincirini oluşturmaktadır. 10 km bakımları ile 60 km bakımları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da olmaktadır.

Rehbere git
60 bin bakımda ne yapılır?