Oto İç  Aydınlatma

Oto İç Aydınlatma

Aracın aktif olarak çalışan birçok aksanı vardır. Araçta olması gereken önemli aksanlarda biri de iç aydınlatma sistemleridir. Oto iç aydınlatma sistemleri aracın içerisinde bulunan her türlü aydınlatmayı kapsayan geniş sistemin adıdır.

Lambalar, gösterge ışıkları ve süs için takılan ışıklar iç aydınlatma sistemine girmektedir.  İç aydınlatma sisteminde  arızalanmalar veya bozulmalar  yaşandığı takdirde servis üzerinden hizmet alınmalıdır.  Çünkü bazı durumlarda sorun elektrik sisteminde veya kablolarda oluşabilmektedir.  Sorunun nereden geldiği  veya neyin tetiklediği  yapılan ayrıntılı bakımlar sayesinde bulunmaktadır. Oto iç aydınlatma sistemleri,  aracın yapısını bozmadan performansını düşürmeyecek şekilde takılmalıdır.  Bu anlamda uzmanlık gerektiren araç bakım hizmetlerinden biridir. 

Araç İçi Aydınlatma Seti

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte  araç bakım aksesuarlarında da yenilemeler meydana gelmiştir.  Bu yenilenmeler iç aydınlatma sistemlerinde de kendini göstermektedir.  Araca farklı bir ambiyans katmak ve ışığı artırmak adına iç aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır.  Bu aksesuarlar tekli olarak satıldığı gibi set halinde de satılmaktadır.  Araç bakım servislerinde oto aksesuar bölümünde pek çok iç aydınlatma aksesuarına yer verilmektedir. Tokat Oto Tamir Servisi

Günümüzde pek çok servis,  bu aksesuarları  üretmektedir.  Bunun yanında internet üzerinden de ürünleri ulaşma erişimi sağlanmıştır.  Ancak, alınan bu setleri nasıl takılacağı veya nereye takılacağı gibi durumları bilmeyen araç sahipleri servis üzerinden hizmeti almalıdır.  Çünkü servis iç aydınlatma konusunda uzman yetkili kişiler aracılığıyla bu hizmetleri gerçekleştirmektedir. Tokat araç iç aydınlatma servisi hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Araç İçi Led Aydınlatma

Günümüzde pek çok araçta led aydınlatma kullanılmaktadır. Araca farklı bir hava katmak yerine onun aracı sahibi aydınlatma taktırmaktadır. Led aydınlatmalar pek çok şey ile araç aydınlatması gibi. 

 Araç içi led aydınlatma sistemlerinin kullanılması oldukça kolaydır. Araç servisleri, istenilen şekilde ve renkte led ışıkları araca yerleştirmektedir. Bu tarz ışıklandırmaların kendi başına takılması olumsuz sonuçları beraberinde getirebilmektedir. Aracın döşemesini bozmadan ve araç sahibinin görüş alanını etkilemeden led ışıklarının takılması gerekir. Çünkü yoğun ışık araç sahibini olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Bu gibi durumların  yaşanmaması adına  bu tarz ışıklandırmaların servise yaptırılması daha doğru olacaktır. Tak çıkar mantığı ile çalışan led ışıklarında her hangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Ancak elektriğe bağlı olarak çalışan led ışıkları uzmanlık ve ustalık gerektirmektedir. Tokat oto iç aydınlatma uygulamalarımız kaliteli ürün ve profesyonel ekiplerimizce uygulanmaktadır.

İlgili Konular

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git

60 bin bakımda ne yapılır?

Araca düzenli olarak bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu bakımlar, belirli periyotlarda kendini göstermektedir. Km baz alınarak verilen bu bakımlarda, araç iç ve dış ayrıntılı bir şekilde taranmaktadır. Bunun yanında her km kendi içerisinde bir bakım zincirini oluşturmaktadır. 10 km bakımları ile 60 km bakımları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da olmaktadır.

Rehbere git
60 bin bakımda ne yapılır?
Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Her mevsimde olduğu gibi kış mevsiminde de araçlara bakım yapılmaktadır. Bu bakımlar, aracı zorlu hava şartlarında bile usta bir şekilde kullanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle dondurucu soğukların etkisiyle birlikte karlı yolda araç kullanmak oldukça zordur. Bu zorlu şartlardan en az etkilenmek adına araç, kış mevsimine iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu anlamda aracı, zorlu hava şartlarında bile

Rehbere git
Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları