Lastik

Lastik

Arabanızla rahat ve emniyetli yolculuk yapabilmeniz, lastik konusunda doğru tercihlerinizle bağlantılı bir durumdur. Lastiklerde herhangi bir sorun olduğunda yolculuk kaliteniz hatta güvenliğiniz tehlikeye girebilir.

Konusunda uzman olan ekiplerimiz aracınızın lastiğini kontrol edip yola uygun olup olmadığını belirler. Eğer lastikleriniz geçer not alırsa yol emniyetinizi sağlamak çok daha kolay olur. Tokat lastik kontrolü ile beraber;
 
  • Lastiğinizin yol tutuş kabiliyeti hesaplanır ve ölçülür.
  • Lastiğinizin dayanıklılığı kontrol edilir.
  • Araç fren mesafesi ölçülür ve lastiklerin yol için yeterli olup olmadığı gözden geçirilir.
  • Yağışlı havalarda lastiğin yeterli olup olmadığına bakılır.
  • Karlı ve buzlu yollara göre lastiğinizin uygunluğu belirlenir.
  • Tamir edilmesi gereken lastikler tamir edilir.
  • Değişmesi gereken oto lastikler yeni ve yeterli lastiklerle değiştirilir.
Size sunulan bu kapsamlı Tokat lastikçi hizmetleri yol güvenliğiniz için hayati önem taşır. Yeterli olmayan lastikler sebebiyle oluşan kazaların önüne geçmek bu tür bakım ve inceleme ile mümkün olur. Araç lastiklerinde kontrolün önemi bu sıralamış olduğumuz maddeli hizmetlerde daha net karşınıza çıkar.
 

Sağlam Lastikler Güvenli Yolculuk Demektir

Aracınızla viraja girdiğiniz anda jantların yere olan mesafesi çok düşer. Bu durumda Tokat lastik kalitesi büyük bir önem kazanır. Sağlıklı şekilde istikamete ulaşmak için oto servis güvencesi ile gerekli kontrolleri en iyi şekilde yaptırmanız gerekir. Yollar ne kadar düzgün olsa da sorunlu lastikler her zaman kaza sebebi olabilir. Bu riski saf dışı etmek için servisimizin çalışmalarından yardım almanız çok önemli olacaktır. Aracınızla yol planlamasını en güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapabilmelisiniz. Şunu unutmayın ki sağlam lastikler güvenli yolculuk demektir. Araç ile asfalt bağlantısı araç lastikleri ile olur. Yıpranmamış ve mevsime uygun lastik tercihleri sizin için, hem can hem de mal güvenliği anlamını taşır. Siz siz olun lastiklerinizi asla ihmal etmeyin. Alacağınız doğru kararlar size ve o anda yolda olan herkese önemli katkı sağlayacaktır. Kazalar yaşaması en zor dramlar arasında yer alır. Yola çıkmadan önce tedbirleri alacak olursanız kaza yaşamadan yolculuk yapmanız daha mümkün olur.

 

Lastiklerinizi Servisimize Gösterin

Yol emniyeti ve yolculuk garantisi için mutlaka lastiklerinizi servisimize gösterin. Hiçbir şey sizin ve sevdiklerinizin canından kıymetli değildir. Yol ve yolculuk konforu elbette hakkınız. Bu hakka ulaşmanız için Tokat lastikçi güvencesini elde etmeniz gerekir. Usta ekibimiz lastikler konusunda tecrübelidir ve çok fazla bilgiye sahiptir. Personelimiz değişmesi veya tamir görmesi gereken lastikleri hemen anlar. 
 

İlgili Konular

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Rehbere git
Baskı Balata Arızası Belirtileri
60 bin bakımda ne yapılır?

60 bin bakımda ne yapılır?

Araca düzenli olarak bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu bakımlar, belirli periyotlarda kendini göstermektedir. Km baz alınarak verilen bu bakımlarda, araç iç ve dış ayrıntılı bir şekilde taranmaktadır. Bunun yanında her km kendi içerisinde bir bakım zincirini oluşturmaktadır. 10 km bakımları ile 60 km bakımları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da olmaktadır.

Rehbere git

Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Her mevsimde olduğu gibi kış mevsiminde de araçlara bakım yapılmaktadır. Bu bakımlar, aracı zorlu hava şartlarında bile usta bir şekilde kullanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle dondurucu soğukların etkisiyle birlikte karlı yolda araç kullanmak oldukça zordur. Bu zorlu şartlardan en az etkilenmek adına araç, kış mevsimine iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu anlamda aracı, zorlu hava şartlarında bile

Rehbere git
Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları