Lastik

Lastik

Arabanızla rahat ve emniyetli yolculuk yapabilmeniz, lastik konusunda doğru tercihlerinizle bağlantılı bir durumdur. Lastiklerde herhangi bir sorun olduğunda yolculuk kaliteniz hatta güvenliğiniz tehlikeye girebilir.

Konusunda uzman olan ekiplerimiz aracınızın lastiğini kontrol edip yola uygun olup olmadığını belirler. Eğer lastikleriniz geçer not alırsa yol emniyetinizi sağlamak çok daha kolay olur. Tokat lastik kontrolü ile beraber;
 
  • Lastiğinizin yol tutuş kabiliyeti hesaplanır ve ölçülür.
  • Lastiğinizin dayanıklılığı kontrol edilir.
  • Araç fren mesafesi ölçülür ve lastiklerin yol için yeterli olup olmadığı gözden geçirilir.
  • Yağışlı havalarda lastiğin yeterli olup olmadığına bakılır.
  • Karlı ve buzlu yollara göre lastiğinizin uygunluğu belirlenir.
  • Tamir edilmesi gereken lastikler tamir edilir.
  • Değişmesi gereken oto lastikler yeni ve yeterli lastiklerle değiştirilir.
Size sunulan bu kapsamlı Tokat lastikçi hizmetleri yol güvenliğiniz için hayati önem taşır. Yeterli olmayan lastikler sebebiyle oluşan kazaların önüne geçmek bu tür bakım ve inceleme ile mümkün olur. Araç lastiklerinde kontrolün önemi bu sıralamış olduğumuz maddeli hizmetlerde daha net karşınıza çıkar.
 

Sağlam Lastikler Güvenli Yolculuk Demektir

Aracınızla viraja girdiğiniz anda jantların yere olan mesafesi çok düşer. Bu durumda Tokat lastik kalitesi büyük bir önem kazanır. Sağlıklı şekilde istikamete ulaşmak için oto servis güvencesi ile gerekli kontrolleri en iyi şekilde yaptırmanız gerekir. Yollar ne kadar düzgün olsa da sorunlu lastikler her zaman kaza sebebi olabilir. Bu riski saf dışı etmek için servisimizin çalışmalarından yardım almanız çok önemli olacaktır. Aracınızla yol planlamasını en güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapabilmelisiniz. Şunu unutmayın ki sağlam lastikler güvenli yolculuk demektir. Araç ile asfalt bağlantısı araç lastikleri ile olur. Yıpranmamış ve mevsime uygun lastik tercihleri sizin için, hem can hem de mal güvenliği anlamını taşır. Siz siz olun lastiklerinizi asla ihmal etmeyin. Alacağınız doğru kararlar size ve o anda yolda olan herkese önemli katkı sağlayacaktır. Kazalar yaşaması en zor dramlar arasında yer alır. Yola çıkmadan önce tedbirleri alacak olursanız kaza yaşamadan yolculuk yapmanız daha mümkün olur.

 

Lastiklerinizi Servisimize Gösterin

Yol emniyeti ve yolculuk garantisi için mutlaka lastiklerinizi servisimize gösterin. Hiçbir şey sizin ve sevdiklerinizin canından kıymetli değildir. Yol ve yolculuk konforu elbette hakkınız. Bu hakka ulaşmanız için Tokat lastikçi güvencesini elde etmeniz gerekir. Usta ekibimiz lastikler konusunda tecrübelidir ve çok fazla bilgiye sahiptir. Personelimiz değişmesi veya tamir görmesi gereken lastikleri hemen anlar. 
 

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Rehbere git

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Lastiklerin ömrü kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında dışarıdan alınan bir darbe de lastik olumsuz etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda lastik değişimi yapılmaktadır. Lastik değişimi şu şekilde yapılmaktadır. İyi ve kaliteli bir şekilde üretilmiş lastik ortalama 8 yıl etkisini göstermektedir. Ancak kullanım sıklığı veya zorlu hava şartları bu sürelerin düşmesine sebep olmaktadır.

Rehbere git
Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?
Akü Bakımı

Akü Bakımı

Akü bakımı motorlu araçlarda düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Motorun soğutma sistemi, aracın verimli ve güvenli bir şekilde çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sistemin merkezinde yer alan devirdaim pompası, motorun aşırı ısınmasını önleyerek performansını ve ömrünü korur. Peki, bu hayati parça tam olarak ne işe yarar ve arızalandığında nasıl anlaşılır? Devirdaim pompasının işlevlerini, arıza belirtilerini ve bozulduğunda ortaya çıkabilecek sorunları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Ayrıca, arızaların önlenmesi için yapılması gereken bakım ve kontrolleri de ele alacağız. Böylece, aracınızın soğutma sisteminin sağlıklı bir şeki...

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası