Bilgisayarlı Arıza Tespiti
Diğer Hizmetler

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araç bakım hizmetlerinde de yenilikler ortaya çıkmıştır. Bu yeniliklerden biri de bilgisayarlı arıza tespiti cihazının kullanılmasıdır.

Bu cihaz,  en küçük arızayı bile  kaçırmadan hızlı bir şekilde tespit etmektedir.  Servise gelen her araca öncelikli olarak bilgisayarlı arıza tespiti ile bakım işlemi yapılmaktadır.  Bu cihaz,  araç bakım hizmetlerine yardımcı olan yeni teknoloji ürünlerden biridir. 

Cihaz, bilgisayar uyumlu olması sebebiyle sürekli takip edilmektedir.  Bilgisayarlı arıza tespit cihazını  kullanırken Şunlara dikkat edilmelidir. 

1.  Cihazın içerisindeki yazılımın orijinal sürüm olması gerekir.

2.  Cihazın yeni ve güncel bir ürün olması gerekir.

Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde  arızaların tespiti düzgün bir şekilde sağlanamamaktadır.  Sonuçların doğru olabilmesi açısından cihazın sürekli olarak güncellenmesi ve kontrol edilmesi gerekir.

Arıza Teşhis Kontrolü Ne Sağlar?

Arıza teşhis kontrolü,  aracın içerisinde oluşmuş veya oluşabilecek en ufak arızayı bile sorunsuz bir şekilde bulmaktadır.   Akünün durumu, elektrik bağlantıları, motorun çalışması veya mekanik bağlantı gibi pek çok konuda  oluşan arızaların tespitini yapmaktadır. Tokat bilgisayarlı arıza tespit çalışmalarımızda servisimize getirdiğiniz araçlarınız için tespit cihazına bağlanan aracın tüm arızaları listelenerek, gerekli çözümleri uygulanmaktadır.

Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Oto arıza tespiti ile  araçtaki sorunlu bölgelerin  tespiti yapılmaktadır.  Arızanın nereden çıktığını veya başka bir aksanda  arıza olup olmadığını cihaz sayesinde  belirlenmektedir.  Servise gelen araçlara  öncelikli olarak ölçümler yapılmaktadır.  Bilgisayar destekli cihazlar ile işlemlere devam edilmektedir.  Uzman teknikerler,  sonuçları raporlayıp araç sahibine iletmektedir. Tokat Oto Fren Sistemi Tamir ve Bakım Servisi

Araçta oluşan sorun neyse araç sahibine ayrıntılı bir şekilde anlatılır.  Araca  uygulanacak en küçük işlemler bile  araç sahibinin haberi doğrultusunda  işleme konulmaktadır.  Bu durum, araç sahibini de işlemlerin içinde bulundurmak amacıyla yapılmaktadır.  İşlemler sonucunda araca uygulanacak onarımlara başlanmaktadır.  Onarımların boyutunu veya kaç gün süreceğini arızanın nedeni öğrenildikten sonra belirtilmektedir.  Bu anlamda net bir tarih vermek doğru değildir.  Bakım ve onarım işlemleri sırasında oluşabilecek ekstra durumların  göz önünde bulundurulması bu noktada önemlidir.  Çünkü genel manada  servis ücreti ve aracın servisten Ne zaman çıkacağı  servis sırasında belli olmaktadır.  Bu tarz net bilgiler, araç tarandıktan sonra araç sahibine iletilmektedir.  Araç bakımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler servis üzerinden alınmalıdır. Tokat oto arıza teşhis servisi çalışmalarımız için bizleri arayarak randevu oluşturabilirsiniz. 

İlgili Konular

Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Her mevsimde olduğu gibi kış mevsiminde de araçlara bakım yapılmaktadır. Bu bakımlar, aracı zorlu hava şartlarında bile usta bir şekilde kullanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle dondurucu soğukların etkisiyle birlikte karlı yolda araç kullanmak oldukça zordur. Bu zorlu şartlardan en az etkilenmek adına araç, kış mevsimine iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu anlamda aracı, zorlu hava şartlarında bile

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Akü Bakımı

Akü Bakımı

Akü bakımı motorlu araçlarda düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Rehbere git

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Lastiklerin ömrü kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında dışarıdan alınan bir darbe de lastik olumsuz etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda lastik değişimi yapılmaktadır. Lastik değişimi şu şekilde yapılmaktadır. İyi ve kaliteli bir şekilde üretilmiş lastik ortalama 8 yıl etkisini göstermektedir. Ancak kullanım sıklığı veya zorlu hava şartları bu sürelerin düşmesine sebep olmaktadır.

Rehbere git
Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?