Bilgisayarlı Arıza Tespiti
Diğer Hizmetler

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte araç bakım hizmetlerinde de yenilikler ortaya çıkmıştır. Bu yeniliklerden biri de bilgisayarlı arıza tespiti cihazının kullanılmasıdır.

Bu cihaz,  en küçük arızayı bile  kaçırmadan hızlı bir şekilde tespit etmektedir.  Servise gelen her araca öncelikli olarak bilgisayarlı arıza tespiti ile bakım işlemi yapılmaktadır.  Bu cihaz,  araç bakım hizmetlerine yardımcı olan yeni teknoloji ürünlerden biridir. 

Cihaz, bilgisayar uyumlu olması sebebiyle sürekli takip edilmektedir.  Bilgisayarlı arıza tespit cihazını  kullanırken Şunlara dikkat edilmelidir. 

1.  Cihazın içerisindeki yazılımın orijinal sürüm olması gerekir.

2.  Cihazın yeni ve güncel bir ürün olması gerekir.

Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde  arızaların tespiti düzgün bir şekilde sağlanamamaktadır.  Sonuçların doğru olabilmesi açısından cihazın sürekli olarak güncellenmesi ve kontrol edilmesi gerekir.

Arıza Teşhis Kontrolü Ne Sağlar?

Arıza teşhis kontrolü,  aracın içerisinde oluşmuş veya oluşabilecek en ufak arızayı bile sorunsuz bir şekilde bulmaktadır.   Akünün durumu, elektrik bağlantıları, motorun çalışması veya mekanik bağlantı gibi pek çok konuda  oluşan arızaların tespitini yapmaktadır. Tokat bilgisayarlı arıza tespit çalışmalarımızda servisimize getirdiğiniz araçlarınız için tespit cihazına bağlanan aracın tüm arızaları listelenerek, gerekli çözümleri uygulanmaktadır.

Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Oto arıza tespiti ile  araçtaki sorunlu bölgelerin  tespiti yapılmaktadır.  Arızanın nereden çıktığını veya başka bir aksanda  arıza olup olmadığını cihaz sayesinde  belirlenmektedir.  Servise gelen araçlara  öncelikli olarak ölçümler yapılmaktadır.  Bilgisayar destekli cihazlar ile işlemlere devam edilmektedir.  Uzman teknikerler,  sonuçları raporlayıp araç sahibine iletmektedir. Tokat Oto Fren Sistemi Tamir ve Bakım Servisi

Araçta oluşan sorun neyse araç sahibine ayrıntılı bir şekilde anlatılır.  Araca  uygulanacak en küçük işlemler bile  araç sahibinin haberi doğrultusunda  işleme konulmaktadır.  Bu durum, araç sahibini de işlemlerin içinde bulundurmak amacıyla yapılmaktadır.  İşlemler sonucunda araca uygulanacak onarımlara başlanmaktadır.  Onarımların boyutunu veya kaç gün süreceğini arızanın nedeni öğrenildikten sonra belirtilmektedir.  Bu anlamda net bir tarih vermek doğru değildir.  Bakım ve onarım işlemleri sırasında oluşabilecek ekstra durumların  göz önünde bulundurulması bu noktada önemlidir.  Çünkü genel manada  servis ücreti ve aracın servisten Ne zaman çıkacağı  servis sırasında belli olmaktadır.  Bu tarz net bilgiler, araç tarandıktan sonra araç sahibine iletilmektedir.  Araç bakımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler servis üzerinden alınmalıdır. Tokat oto arıza teşhis servisi çalışmalarımız için bizleri arayarak randevu oluşturabilirsiniz. 

İlgili Konular

Katalizör Arızası

Katalizör Arızası

Rehbere git

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git
Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?
Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Lastiklerin ömrü kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında dışarıdan alınan bir darbe de lastik olumsuz etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda lastik değişimi yapılmaktadır. Lastik değişimi şu şekilde yapılmaktadır. İyi ve kaliteli bir şekilde üretilmiş lastik ortalama 8 yıl etkisini göstermektedir. Ancak kullanım sıklığı veya zorlu hava şartları bu sürelerin düşmesine sebep olmaktadır.

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Motorun soğutma sistemi, aracın verimli ve güvenli bir şekilde çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu sistemin merkezinde yer alan devirdaim pompası, motorun aşırı ısınmasını önleyerek performansını ve ömrünü korur. Peki, bu hayati parça tam olarak ne işe yarar ve arızalandığında nasıl anlaşılır? Devirdaim pompasının işlevlerini, arıza belirtilerini ve bozulduğunda ortaya çıkabilecek sorunları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Ayrıca, arızaların önlenmesi için yapılması gereken bakım ve kontrolleri de ele alacağız. Böylece, aracınızın soğutma sisteminin sağlıklı bir şeki...

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası