Akü Bakım & Onarım

Akü Bakım & Onarım

Araç bakım ve onarım işlemleri geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Her bölümün kendi içerisinde bakım ve onarım işlemleri vardır.

Araç bakım servislerinde verilen hizmetlerden biri de akü bakım ve onarım işlemidir. Bu işlem sırasında akü ayrıntılı olarak onarıma tabi tutulmaktadır. Genel manada akü arızaları akünün yenilenmesi ile onarılmaktadır. Çünkü akü eğer işlevini yitirdiğiyse  değiştirilmesi gerekmektedir. 

Bir Akünün Ömrü Kaç Yıldır?

Akünün ömrü,  kullanım sıklığına bağlı olarak değişmektedir.  Akülerin üzerinde sadece imalat tarihi yazmaktadır.  Son kullanma tarihi gibi durumlar akü üzerinde  bulunmamaktadır.  Çünkü akünün ömrünü belirleyen kullanım sıklığı ve kullanım şeklidir.  Akünün ömrünü belirleyen başlıca etkenler;

1.  Akünün kullanım durumu

2.  Akünün bekleme süresi

3.  Aracı kullanma sıklığı

4.  Çevreden gelen darbelere bağlı olarak akünün etkilenmesi

Yukarıdaki  durumlar göz önünde bulundurulduğunda  akünün kaç yıl dayanacağı  bilinmemektedir.  Bu anlamda herhangi bir tarih veya  süre vermek söz konusu değildir. Tokat Araç Klima Tamir ve Bakımı Servisi

Düzenli Akü Bakımı Şart mıdır?

Araçlar belirli aralıklarla bakıma tabii tutulmaktadır.  Araç sahibinin bilmediği bir şekilde araçta arızalar meydana gelebilmektedir.  Bu arızaların önüne geçmek adına periyodik bakım işlemleri yapılmaktadır.  Bu bakımlar yapılmadığı takdirde  araç istenmeyen bir şekilde  arızalanmakta ve çalışmamaktadır.  Çünkü akü arızaları  aracın marş basmaması elektrik kesmesi gibi durumlarla araç sahiplerine karşı karşıya bırakmaktadır. 

Bu gibi durumların yaşanmaması için  düzenli olarak akünün  kontrol edilmesi gerekir.  İstenmeyen bir şekilde akünün bozulması halinde en yakın  araç servisine başvurulmalıdır. Tokat Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Genel anlamda akü bakımı akünün değişmesi ile kendini göstermektedir.  Çünkü bazı durumlarda akünün eski işlevine döndürülmesi  zor olabilmektedir.  Bu gibi durumlarda akü değiştirilmektedir.  Konu hakkında bilgi sahibi olmayan araç sahipleri  aküyü canlandırmak veya elektrik vermek gibi durumlarda bulunmaktadır.  Bu durumlar tamamıyla yanlıştır.  Yapılan yanlış işlemler akünün çalışabilir halini bile bozacağından bu tarz işlemlerden kaçınılmalıdır.  Çünkü akü bakımı yapmak oldukça zor bir işlemdir.  Akü bakım ve onarım konusunda uzmanlık gerekir.  Konuda herhangi bir yeterliliğe sahip olmayan araç sahipleri kendi kafasına göre aküye bakım işlemi uygulamamalıdır. Tokat Akü Bakım & Onarım işlemleriniz için ; Alfa Romeo, Fiat, Seat, Toyota , Audi , Ford , Mercedes,  Volkswagen, BMW, Renault marka araçlarınız aküleri için çalışmalar yapmaktayız. 

İlgili Konular

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Yaz lastiği kaç yıl kullanılır?

Lastiklerin ömrü kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında dışarıdan alınan bir darbe de lastik olumsuz etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda lastik değişimi yapılmaktadır. Lastik değişimi şu şekilde yapılmaktadır. İyi ve kaliteli bir şekilde üretilmiş lastik ortalama 8 yıl etkisini göstermektedir. Ancak kullanım sıklığı veya zorlu hava şartları bu sürelerin düşmesine sebep olmaktadır.

Rehbere git

Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?

Lastik tamir kiti, profesyonellik gerektirmeden lastiğin tamir edilebilmesi açısından üretilmiş olan bir spreydir. Lastik tamir kiti kolay bir kullanıma sahiptir. Her hangi bir bilgi ve donanım gerektirmez. Lastik patlaması gibi bir durumla karşı karşıya kalınması ihtimali düşünüldüğünde her araçta mutlaka olması gereken bir araç ekipmanıdır.

Rehbere git
Lastik Tamir Kiti lastiğe zarar verir mi?
Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Kaygan ve Karlı Yolda Araç Kullanmanın Tüyoları

Her mevsimde olduğu gibi kış mevsiminde de araçlara bakım yapılmaktadır. Bu bakımlar, aracı zorlu hava şartlarında bile usta bir şekilde kullanma fırsatı sunmaktadır. Özellikle dondurucu soğukların etkisiyle birlikte karlı yolda araç kullanmak oldukça zordur. Bu zorlu şartlardan en az etkilenmek adına araç, kış mevsimine iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu anlamda aracı, zorlu hava şartlarında bile

Rehbere git

60 bin bakımda ne yapılır?

Araca düzenli olarak bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu bakımlar, belirli periyotlarda kendini göstermektedir. Km baz alınarak verilen bu bakımlarda, araç iç ve dış ayrıntılı bir şekilde taranmaktadır. Bunun yanında her km kendi içerisinde bir bakım zincirini oluşturmaktadır. 10 km bakımları ile 60 km bakımları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da olmaktadır.

Rehbere git
60 bin bakımda ne yapılır?