60 bin bakımda ne yapılır?

60 bin bakımda ne yapılır?

Araca düzenli olarak bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu bakımlar, belirli periyotlarda kendini göstermektedir. Km baz alınarak verilen bu bakımlarda, araç iç ve dış ayrıntılı bir şekilde taranmaktadır. Bunun yanında her km kendi içerisinde bir bakım zincirini oluşturmaktadır. 10 km bakımları ile 60 km bakımları arasında benzerlikler olduğu kadar farklılıklar da olmaktadır.
Periyodik bakımlar, sadece km hesabına göre yapılmamaktadır. Aracı fazla kullanmayan ve bu verilen km ye ulaşamayan araç sahipleri de mutlaka yılda bir defada olsa aracı periyodik bakım hizmetine sokmalıdır. Bu sayede araçta oluşmuş ve oluşabilecek hasarların önceden tespiti yapılmaktadır. Bu anlamda düzenli olarak periyodik bakım işlemlerinin takip edilmesi,  aracın performansı açısından oldukça önemlidir.

30.000 km ile 60.000 km Periyodik Bakım

 • Hava filtresinin değişimi
 • Yağ filtresinin değişimi
 • Polen filtresinin değişimi
 • Motor yağının değişimi
 • Karter tapa contası değişimi
 • Yakıt filtresinin değişimi
40.000/ 60.000 km ile 80.000 km Periyodik Bakım
 • Yağ filtresinin değişimi
 • Hava filtresinin değişimi
 • Polen filtresinin değişimi
 • Karter tapa contası değişimi
 • Yakıt filtresinin değişimi
 • Buji değişimi
 • Alternatör kayış değişimi
 • Klima kayışı değişimi
 • Otomatik araçlarda şanzıman yağ ve filtre değişimi

60 bin bakımda ne yapılır?

Periyodik Araç Bakım Çizelgesi Nedir?

Periyodik Araç Bakım Çizelgesi Nedir?

Her aracın kendine ait bir üretici firması vardır. Bu firmalar, araçlara bakım periyotlarını ne sürede gerçekleşmesi gerektiği alakalı ayrıntılı olarak bilgilendirme yapmaktadır. Bu bilgilendirme araç bakım çizelgesi ile araç sahibine verilmektedir. Çizelgenin içerisinde aracın yıllık bakım süreleri veya önemli kontrollerinin süreleri verilmektedir. Bu çizelge, kullanım kılavuzunun içerisinde yer almaktadır. Kullanım kılavuzunda periyodik bakım çizelgesi belirtilmemişse yetkili servis, gerekli olan her bilgiyi araç sahibine vermektedir.
Hemen her servis, bu tarz periyodik çizelgeleri araç sahiplerine sunmaktadır. Servis üzerinden alınan bu çizelgeler ile araç sahibi, aracın ihtiyaç duyduğu her bakımın ne olduğunu ve bakım süresini kolay bir şekilde öğrenmektedir. Bu anlamda çizelgeler sayesinde düzenli olarak araca bakım işlemleri yapılacak ve araç hiçbir bakımdan geri kalmayacaktır.

Periyodik Araç Bakım Çizelgesi Nedir?

60 Bin Bakımı Neden Önemlidir?

60 Bin Bakımı Neden Önemlidir?

60 bin bakımı her araç için önemli bir süreç ve kritik dönem olarak karşımıza çıkar. Bu tür bakımlar gerçekleşirken, usta ekipler çok çalışır ve performans bakımından emeklerini ortaya koyar. Özellikle araçların bu süreçlerde ya hava ve polen filtresinin değişimi büyük gereklilik olmuştur. Gerekli değişimin uygun şekilde yapılması konusunda uzman servisin müşterilere vermiş olduğu güven, yol güvenliği açısından da büyük bir avantaj yaratmıştır. Pek çok filtrenin değişimi, conta değişimi ve aracın öz bakımı konusundaki ihtiyaçların karşılanması, yola daha emniyetli çıkma konusunda önemli avantajlar sağlamıştır. Düzenli olarak takip edilen bakımlar sayesinde, aracın ömrünü uzun tutmak ve onu daha güvenilir hale getirmek söz konusu olmuştur. 60 bin kilometre gibi bir mesafeye geldiğinde, her aracın kapsamlı bir bakım ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Araçta bulunan pek çok parça ve bileşenin bu esnada zarar görmesi ve yıpranması söz konusu olmaktadır. Araç performansını etkileyecek aşınma ve eskime gibi durumları önlemek açısından, tamir ve değişim çalışmaları burada çözüm olarak karşımıza gelmektedir. Özellikle aracınızın daha uzun ömürlü ve yüksek performanslı olmasını sağlayacak adımlar atmak için, servisimizden bu konuda önemli yardımlar alabilirsiniz. Lastikler, mekanik sistemler, alternatör, klima ve otomatik şanzıman gibi unsurların bakımı, kontrolü ve değişim çalışmaları, yola daha güvenli çıkma konusunda insanlara önemli yardımlar sağlamaktadır. Gerekli bakım ve kontrollerin yapılması ile birlikte araçların performansında artış gözlenir. Tokat oto servisi hizmet noktasında hizmetinizdeyiz. Baskı balata arızası belirtileri detaylarını da inceleyebilirsiniz.

60 Bin Bakımı Neden Önemlidir?