Arabadan Neden Ses Gelir?

Arabadan Neden Ses Gelir?

Bu ses motor sesidir ve araç yürürken başka sesler de gelir. Burada önemli olan konu normal ses ve arıza bildiren sesleri birbirinden ayırmaktır. Genelde çok sık duyulan;
 
  • Uğultu Sesi
  • Sürtünme Sesi 
  • Vuruntu Sesi
  • Islık Sesi
Araçların çok da sağlıklı olmadığını ortaya koyar. Arıza belirtisi olarak karşınıza çıkan bu tür sesler, herkesin dikkat etmesi gereken konular arasında yer alır. Arızaların ve masrafların büyümesini istemiyorsanız bu tür seslere dikkat etmeli ve duyduğunuz anda tedbir almalısınız.
 
Uğultu sesi dinlemek sureti ile araçlarda bulunan sorunları doğru bir şekilde tespit etmek mümkündür. Her bir aracın çalışması esnasında farklı sesler ortaya çıkabilir. Genelde bu tür konularda araçların sesleri arıza ve benzer problemlerin tanımlanmasında kullanılır. Aks bilyesinden kaynaklanan sorunlar buna sebep olabilir. Motor aksamı ile aracın tekerleklerine kadar uzanan sistemler bu sorunlara sebep olabilir.
 
Sürtünme sesleri duyulduğu anda araçlarda önemli bir sorun olduğu anlaşılır. Bu gibi sorunları gidermede uzman ve deneyimli servis görev alır. Sesin tespit edilmesi ile zaman kaybetmeden konuya parmak basmak gerekir. Gerekli çalışmalar zamanında yapılmaz ise ses sonucunda kopma, aşınma ve parçalanma sorunları ortaya çıkabilir. Uzman çalışmalarla kendini ispatlamış bir servis böyle önemli bir konuda çözüm adresi olarak hizmet verecektir. 
 

Arabadan Neden Ses Gelir?

Vuruntu Sesleri Ve Islık Sesleri Araçlarda Ne Anlama Gelir?

Vuruntu Sesleri Ve Islık Sesleri Araçlarda Ne Anlama Gelir?

Vuruntu sesleri düşük bir devirde ortaya çıkıyorsa, devir arttıkça kesiliyorsa bu iyiye işaret olabilir. Gevşeme veya farklı sorunlar vuruntu sesinin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Düşük devirlerde bu tür sorunlar çok fazla büyütülmez. Araç yüksek devirlere ulaştığında sorun devam ediyorsa tedbir almanın gerekliliği ortaya çıkacaktır. Motora bağlı akşamlarda bir gevşeme söz konusu olduğunda hemen tedbir almak ve bu gevşemeyi ortadan kaldıracak tedbirler almak gerekir.
 
Islık sesi araçların genelde, motor, turbo sistemi, klima pompası, şarj dinamosu bilyesi ve triger gergi bilyesi gibi parça ve aksamında ortaya çıkabilir. Bu sesi duyar duymaz ilgili konuda ne gibi tedbir alacağınıza bakmalısınız. Otomotiv arızalarında ses kontrolü yıllardan beri kullanılır. En gelişmiş servislerde bile araç sesleri ustalar tarafından dinlenir. Islık şeklinde bir ses ortaya çıkarsa belirtmiş olduğumuz sorunlardan biri kendini gösterebilir.
 
Araç ihtiyacı en önemli ihtiyaçlar arasındadır. Ulaşım konusunda sorunları çözebilmek için, sahip olduğunuz arabalara hak ettiği değeri vermelisiniz. Çalıştığı esnada aracın çıkarmış olduğu sesler belli bir takım sorunların habercisi konumundadır. Bu tür sesleri değerlendirip gerekli tedbirleri zamanında almak önemli olacaktır. Sağlıklı ve güvenli yolculuğun yanı sıra, konfor ve rahatlık için hemen harekete geçmek gerekir. Aracınız çalışırken farklı bir ses duyarsanız kesinlikle beklemeyin. Hemen harekete geçip düzenli bakım ve kontroller sayesinde olumlu adım atabilirsiniz.
 

Vuruntu Sesleri Ve Islık Sesleri Araçlarda Ne Anlama Gelir?